Sistem Çözümlerimiz

Size Özel Çözümler Sunuyoruz...
Sunucu Sistemleri

Ares Bilişim Bilgisayar ve Yazılım Hizmetleri, gelecekteki iş ihtiyaçlarınızı değerlendirerek, başlangıç seviyesinden başlayarak, en iyi kapasite ve performansı sağlayan sunucu modelleri ile satış öncesi ve sonrası hizmet sunmaktadır. Yönetimi kolay ve aynı zamanda esnek, ölçeklenebilir ve ekonomik sunucu çözümleri için HP, IBM, Dell gibi global pazar lideri üreticilerle çalışıyoruz. Önerilen sunucu teknolojileri sayesinde, oluşabilecek problemlere karşı önceden önlem alma imkânınız olur. Bu durumda arıza çıkmadan müdahale edilebilir. Arıza çıktığı durumlarda ise en kısa sürede sorun çözülür. Sizde çalışmanıza en hızlı şekilde devam edersiniz. Bu kapsamda verdiğimiz hizmetlerden bazıları:

Satış öncesi kullanıcı ve sistem değerlendirme işlemleri
Kullanılacak uygulamalara göre sunucu planlaması
Mevcut sunucuların upgrade imkanlarının belirlenmesi
Kuruluş, bakım ve destek hizmetleri


Veri Depolama

Kurumsal pazarda veri büyüklüğü her geçen gün katlanarak artmakta bunu veri bütünlüğü olarak ele aldığımızda Küçük, Orta ve Büyük ölçekli işletmelerde, maliyet ve performans ön plana çıkmaktadır. Ares Bilişim Bilgisayar ve Yazılım Hizmetleri olarak satış öncesi ve satış sonrası hizmetlerde ihtiyaca yönelik profesyonel çözümler sunmaktayız. Temel olarak baktığımızda farklı veri tiplerinde yüksek performans sergileyebilen akıllı veri depolama sistemlerine eğilim olduğu görmekteyiz. İşletmelerin öncelikleri sektörel bazda farklılıklar göstermekle birlikte müşterilerimizin temel beklentilerini sıralamak gerekirse yüksek erişilebilirlik, yönetilebilirlik, bulut mimari desteği ve ölçeklenebilir çevik altyapılar olarak sıralayabiliriz. Size özel çözümlerimiz için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Sistem Odası Çözümleri

Sistem odaları, bilişim altyapısının kaliteli, güvenlikli ve en önemlisi ise bilginin hiç kesilmeden çalışması için oluşturulmuştur. İş sürekliliği sayesinde firmaların rakiplerine karşı bir adım öne geçmesi ve olası felaket senaryolarından en az zararla çıkması sağlanmaktadır. Olabilecek doğal afetler, kazalar veya çevresel olaylar tarzı durumlara karşı fiziksel güvenlik şartlarını hiç kesmeden yapması için üretilmiş teknolojileri bünyesinde bulunduran güvenli sunucu sisteminin temelidir. Sistem odasının iyi kurulması için özel çözümlerin kullanılması ve bu çözümlerinin uzman çalışanlarla yapılması gerekir. Odaların özelliklerinin belirlenmesinde bütçe ve ona benzer sorunlarla kısıtlamaya gidilmesi iş sürekliliğini negatif yönde etkileyebilmekte ve geri dönüşümü zor olmaktadır. Kaliteli fizibilite ile müşterilerimize en iyi sistem gereksinimlerini sunuyoruz.

Sistem odası oluşturulurken dikkat edilmesi gerek unsurlar:

Kabinet,
Yangın Algılama Ve Söndürme Ekipmanları,
Isı Ve Nem Algılama Ve Uyarı,
Hassas İklimlendirme,
Yangına Dayanıklı Kapı,
Kablo Taşıma Sistemleri
Kesintisiz Güç Kaynakları Ve Jeneratörler,
IP Kamera,
Yetkisiz Kişi Erişim Kontrol Sistemleri


Bizimle İletişime Geçin